Kakovostni pliš: kako ga najdem?

Vsi starši se zavedajo, da je mehka igrača v času otrokove rasti bistvenega pomena. Vendar pa ni vedno lahko najti kakovostne plišaste igrače, ki bi spoštovala vašega malčka. Na trgu je na voljo ogromno različnih plišastih igrač, vse pa niso zelo kakovostne. Zato obstajajo previdnostni ukrepi, ki jih je treba sprejeti pred nakupom plišaste igrače, ki se vam zdi popolna. V tem članku boste našli vse informacije, ki jih morate upoštevati, da se boste prepričali o pravilni izbiri tolažnika.

Pred nakupom si vzemite čas in preverite plišasto igračo

Čeprav se vsaka plišasta igrača zdi mehka, trdna in enostavna za rokovanje, ne smete pozabiti, da je to pravi otrokov spremljevalec, ki ga lahko povsod vzame s seboj in ga ima zelo dolgo ob sebi. Zato je pomembno, da poskrbite, da bo vaš otrok s to plišasto igračo čim bolj varen. Če se odločite za nakup plišaste igrače v trgovini, ne oklevajte in preglejte trdnost njenih delov . Kot so oči, nos in dodatki plišastega gumija, je pomembno, da so dobro pritrjeni in da ne odpadejo.

Če imate možnost, plišasto igračo nekaj minut stresajte, saj boste tako zagotovili tudi, da krzno drži na svojem mestu. Pomembno je, da očes ne morete izvleči, saj je znano, da jih majhni otroci radi vlečejo. Zato si vzemite čas, da se dotaknete pliša, pa tudi, da preverite njegove šive. Navsezadnje je najbolje, če je oblazinjenje popolnoma nedostopno.

Izbira pliša po materialu

Poleg tega je še eno merilo, ki vam lahko pomaga pri izbiri kakovostnega pliša, njegov proizvodni material. Očitno je najbolje izbrati mehak material, ki je prijazen do kože vašega otroka, glede na to, da ga bo verjetno obdržal dolgo časa in mu namenil kar nekaj objemov. Še več, malčki imajo veliko raje, če je njihova plišasta igrača povsem mehka, tako da jo lahko zgrabijo – to je veliko bolj prijetno in tudi pomirjujoče. Glede na to lahko preverite, iz kakšnega materiala je pliš.

Materiali se med seboj razlikujejo, plišasta igrača je lahko izdelana iz lanu, volne, bombaža, poliestra itd. Kljub temu je idealno izbrati naravni material , kot so volna, lan ali bombaž. To so kakovostni materiali, ki so hipoalergeni . Tako boste imeli zagotovilo, da imate trpežen pliš, ki je prijazen do kože vašega malčka, ki ne bo razdražena, tudi ko bo spal z njim. Medtem ko je pri sintetičnih materialih večja verjetnost, da bodo zadržali vonjave in ob pranju zbledeli.

Na spletu ali v trgovini boste na etiketi ali v zavihku “sestava” ali “material” na spletni strani vedno našli vse informacije o materialu, iz katerega je odeja narejena.

Pozanimajte se o negi mehke igrače

Prav tako je najbolje izbrati mehko igračo , ki jo je enostavno oprati , ki ne zahteva zahtevne nege. Otroci so nerazdružljivi s svojo plišasto igračo in jo povsod vzamejo s seboj! Plišaste igrače so zato pogosto izpostavljene madežem in umazaniji. Zato je najbolje, da izberete plišasto igračo, ki jo je enostavno očistiti, in tako zagotovite, da se vaš otrok stisne k mehki igrači, ki je vedno čista. Za plišaste igrače iz bombaža ali volne je na primer znano, da jih je enostavno prati pri najmanj 30°.

Kljub temu ne smete zanemariti rednega vzdrževanja pliša, da preprečite, da bi postal gnezdo za bakterije, in po potrebi odstranite vonjave. Zato je priporočljivo, da si vzamete čas in praznjenje pliša opravite vsaj enkrat na mesec, če pliš ni preveč umazan. Vedno lahko preverite, kaj piše na etiketi, da ugotovite, kako pogosto je treba pliš izprati. Vendar se zavedajte, da naj bi se kakovosten pliš hitro sušil, kar omejuje čas, ko je vaš otrok ločen od svoje ljubljene plišaste igrače.

Tako kot pri materialu plišastega plišesa je tudi način njegove nege vedno naveden in dostopen, in sicer na etiketi ali v podrobnostih o izdelku na spletu.

Izbira starosti primerne mehke igrače

Za otrokovo varnost je pomembno tudi, da izberete kakovostno mehko igračo, primerno njegovi starosti . V prvih mesecih otrokovega življenja na primer raje ne kupujte mehke igrače, ki ima baterije. Prav tako bodite previdni pri mehkih igračah, ki niso priporočljive za malčke, mlajše od 36 mesecev.

Oznake in standardi, ki vam bodo v pomoč pri izbiri kakovostne mehke igrače

Na etiketah mehkih igrač ali v podrobnostih o izdelku na spletni strani lahko preverite, ali je bila mehka igrača izdelana po standardu ali oznaki, ki zagotavlja njeno kakovost. Teh je več, v nadaljevanju so predstavljene glavne oznake in standardi, ki jih boste opazili.

Evropski varnostni standard

To je zagotovilo za varnost vašega otroka. Če proizvajalec na svojih mehkih igračah prikaže standard CE , to pomeni, da izpolnjujejo zelo posebne zahteve. Varne so z vidika njihovih mehanskih in fizikalnih lastnosti, vnetljivosti in morebitne migracije kemičnih snovi .

Vtisnjen logotip CE pomeni, da je proizvajalec zavezan tem standardom evropskih predpisov. Če pliš nima tega logotipa, bodite previdni glede kakovosti izdelka, saj varnostni standardi verjetno niso izpolnjeni. Vendar je proizvajalec odgovoren za to, ali bo na svoj izdelek pritrdil ta standard ali ne, zato so te informacije točne le, če proizvajalec ravna v dobri veri.

Nalepke neodvisnih organov

Obstajajo tudi neodvisni organi, ki izvajajo preglede. Na primer, oznaka NF-Petite Enfance označuje skladnost s še obsežnejšim in strožjim naborom specifikacij glede varnosti in kakovosti izdelka . Proizvajalec se torej zaveže, da bo upošteval ta pravila, če želi pridobiti to oznako, ki se uporablja za igrače za dojenčke, igrače za igro na prostem in igrače za nego otrok. Če vam je pomembno, da kupite plišasto igračo iz pravične trgovine, je tu oznaka Max Halevaar, ki obljublja izdelek iz etične in trajnostne trgovine ter s tem pravično prerazporeditev dohodka, pridobljenega z izdelkom.

Po drugi strani pa neodvisne oznake tujega izvora prav tako zagotavljajo kakovost izdelka. Nemška oznaka GS zagotavlja, da je vsaka igrača skladna z danimi predpisi, oznaka GUT pa glede tehničnih in izobraževalnih lastnosti igrače. Nazadnje lahko opazite tudi oznako SpielGut, ki potrjuje, da igrače ne vsebujejo strupenih snovi.

Etikete za zagotavljanje kemične neškodljivosti

Sedanji predpisi prepovedujejo, da bi bile igrače, kot so mehke igrače, sestavljene iz določenih kemičnih elementov (svinec, aluminij, krom …), ker lahko pridejo v stik z otroškimi usti. Če pa želite biti v tem pogledu še varnejši, morate vedeti, da oznaka Oeko-Tex obljublja, da mehka igrača vsebuje nič škodljivih kemikalij za kožo vašega otroka. Možno je kupiti tudi ekološke mehke igrače. oznaka AB (ekološko kmetovanje), vam obljublja zanesljivo pristnost materialov za izdelavo plišastega materiala. Plišaste igrače s to nalepko navajajo 98-odstotno ekološko kmetovanje in brez kakršne koli kemične obdelave .

Zadnji nasveti pred nakupom pliša

Za zagotovitev kakovostnega pliša ne pozabite preveriti opozoril, ki so navedena na nalepki pliša. Izogibajte se iskanju najugodnejše ponudbe , saj boste tako dobili pliš povprečne kakovosti, ki sčasoma ne bo vzdržal. Na splošno te plišaste igrače ne izpolnjujejo varnostnih zahtev. Če želite kupiti na internetu, lahko tudi preverite komentarje ljudi, ki so kupili njihove plišaste igrače, in poiščete odgovore o njihovi kakovosti.

Iskanje kakovostne plišaste igrače, merila in standardi v pomoč

Kot ste ugotovili, je za iskanje kakovostne plišaste igrače potrebnih več korakov in natančna merila, ki jih je treba upoštevati. Zdaj imate v rokah vse karte, da se odločite, katero plišasto igračo bo imel vaš otrok veselje spoznati. Če imate še kakšne druge zamisli o tem, kako najbolje izbrati plišasto igračo, nam jih sporočite v komentarjih. Sporočite nam tudi, ali je ta članek izpolnil vaša pričakovanja, saj je naš cilj deliti kakovostne informacije.

Leave a Reply

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja